3 Μαΐου, 2024

ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ

Ευρυτανίας

10ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας – 2η Ανακοίνωση

Το Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας είναι μια εκπαιδευτική εκδήλωση η οποία δίνει τη δυνατότητα στους μαθητές να δημιουργήσουν και να παρουσιάσουν ψηφιακά έργα που αναπτύσσουν στο σχολείο τους. Είναι ανοικτό στην κοινωνία και δίνει την ευκαιρία σε μαθητές, εκπαιδευτικούς, γονείς και επισκέπτες να λάβουν μέρος σε πρωτότυπες εκπαιδευτικές και ψυχαγωγικές δραστηριότητες με αντικείμενο την Πληροφορική και την Ψηφιακή Τεχνολογία.

Για το σχολικό έτος 2019-20 το 10ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας
θα διεξαχθεί για πρώτη φορά στην Αττική και παράλληλα σε 1 9 πόλεις σε όλη την Ελλάδα
Άγιος Νικόλαος, Αγρίνιο, Βόλος, Ηράκλειο, Ιωάννινα, Καλαμάτα, Καρδίτσα (νέα πόλη), Καστοριά, Κοζάνη (νέα πόλη), Λάρισα, Μυτιλήνη, Πάτρα, Πειραιάς (νέος δήμος), Πύργος Ηλείας, Σύρος (Νέα πόλη), Σπάρτη (νέα πόλη), Τρίκαλα, Τρίπολη, Χανιά
το διάστημα

5 έως 10 Μαΐου 2020

Τριανταφύλλου Βασίλης 2019 | Newsphere by AF themes.